V petek, 27. 9. 2024, bodo imeli učenci 3. razredov tehniški dan. Ogledali si bodo železniško postajo Ljubljana in se peljali z vlakom.

V matičnih učilnicah se zberejo ob 8.15. Po prihodu v šolo bodo pojedli malico in se pripravili na odhod. Ob 8. 45 se bodo peš odpravili do Železniške postaje Ljubljana. Tam bodo spoznavali železniško postajo, posamezne pojme ter poklice, povezane s tirnim prometom. Nato se bodo z vlakom tudi peljali do Zagorja ob Savi in nazaj.

Povratek v šolo je predviden okoli 12.45 ure, ko bo tudi konec dneva dejavnosti. Sledilo bo kosilo po običajnem urniku in podaljšano bivanje.

Učenci naj imajo s seboj v nahrbtniku copate, trdo mapo in pisalni pribor, malico, knjigo za branje med vožnjo z vlakom in dežnik ali pelerino.

Sonja Stepančič, vodja dejavnosti