PROJEKT BAJKA O SVETLOBI v šolskem letu 2018/19 na OŠ Trnovo

V projektu Bajka o svetlobi so sodelovali učenci prvih in drugih razredov. Projekt je potekal v sodelovanju z umetniki Mojco Leben, Uršulo Podobnik in Ladom Jakšo, od septembra do decembra 2018, ko se je projekt zaključil z glasbeno in gibalno-plesno predstavo za javnost na šoli.

Cilj projekta je bil učenje z umetnostjo in preko umetnosti. Učenci so v gibalno-plesnih, glasbenih in likovnih delavnicah skupaj z umetniki ustvarjali, se učili in razvijali občutek do umetnosti. Pripravila se je razstava likovnih izdelkov učencev na temo svetloba.

Učenci so v učno-vzgojnem procesu v nastajanju projekta izkazovali navdušenost, motiviranost , ustvarjalnost in kreativnost. S sodelovanjem z umetniki se je bogatil učni proces in vsak učitelj kot posameznik.

Izpeljan projekt je bil predstavljen kot primer dobre prakse na Pedagoški fakulteti v Ljubljani.